به گزارش بورس امروز شرکت پولیکا نوین به عنوان یکی از شرکت‌های تابعه پتروشیمی ابادان برای ورود به بازار سرمایه آماده می‌شود.

باز نشر خبر : عبدالحسین آلبوغبیش مدیرعامل شرکت پولیکا نوین در گفت‌وگو با خبرنگار بورس امروز؛ به تاسیس این شرکت در سال ۱۳۳۹ در شهرک صنعتی کرج اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به برنامه انتقال شرکت از ساوه به آبادان، در حال حاضر فاز یک برنامه مزبور انجام شده است و در حال انجام زیرساخت‌های لازم برای اجرای فاز دوم شرکت هستیم.

وی فاز یک شرکت را شامل یک واحد گرانول، دو خط لوله و یک خط کامپاند عنوان کرد که خط لوله‌ها و کامپاند به بهره ‌برداری رسیده است.

او فاز دوم انتقال این شرکت از ساوه به آبادان را در مرحله نخست ایجاد یک سوله ۳ هزار متری جهت نصب ماشین‌آلات جدید تعریف کرد.

مدیرعامل شرکت پولیکا نوین چالش کمبود نقدینگی شرکت را مورد اشاره قرار داد که این موضوع با استفاده از منابع داخلی خود شرکت به واسطه فروش محصولات شرکت برطرف شده است.

وی همچنین نبود زیرساخت‌های لازم اعم از آب، برق و گاز به عنوان مهم‌ترین چالش‌های پیش‌روی شرکت را مورد اشاره قرار داد که با ایجاد این زیرساخت‌ها نیز شرکت موفق شد تا از این سد عبور کند.

وی هدف انتقال شرکت به آبادان را تسهیل در امر صادرات محصولات شرکت ذکر کرد و گفت: این شرکت برنامه صادرات محصولات خود به کشورهای همسایه را دارد، اگرچه در این بین، کسری نقدینگی خود را از طریق فروش محصولات به بازارهای داخلی رفع می‌کند.

عبدالحسین آلبوغبیش

عبدالحسین آلبوغبیش در اشاره به نیروی کار این مجموعه اظهارداشت: برخی از نیروهای متخصص از ساوه به ابادان منتقل شده‌اند.

وی با اعلام اینکه عمده نیروهای کار این شرکت پروژه‌ای هستند، ادامه داد: هنوز نیروی ثابت مستقر جذب نکرده‌ایم؛ جذب نیروی متخصص با برگزاری آزمون صورت خواهد گرفت که در این مسیر در نظر داریم تا نیروهای مازاد پتروشیمی آبادان را جذب کنیم.

او که از این شرکت به عنوان صنایع سبز نام می‌برد، چشم‌انداز شرکت را مورد تاکید قرار داد و گفت: این شرکت را با زیان انباشته حدود ۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومانی تحویل گرفتیم. برنامه ما پوشش این زیان انباشته و سوددهی شرکت به منظور ورود به بازار سرمایه است.

وی تصریح کرد: در این راستا در شش ماه نخست حضور خود در این مجموعه حدود ۳ میلیارد تومان از زیان انباشته شرکت پوشش داده شد که در ادامه امیدواریم تا پایان دی‌ماه امسال (سال مالی شرکت) تمام زیان انباشته شرکت را پوشش دهیم.

عبدالحسین آلبوغبیش مدیرعامل شرکت پولیکا نوین در پایان با توجه به پایین دست بودن محصول شرکت در صنایع پی وی سی، اظهار امیدواری کرد که این شرکت قادر به برخورداری از سود مناسب از محل تولید خواهد بود به گونه‌ای که در آینده به یکی از شرکت‌های موفق بازار سرمایه تبدیل خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *